Kastamonu Valiliği
Kastamonu Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Kastamonu Valiliği
Kastamonu Valiliği

LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA SIFIR ATIK EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

06 Mayıs 2019
LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA SIFIR ATIK EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Daday İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü ve Daday Orman İşletme Müdürlüğü ile ortaklaşa "Lider Çocuk Tarım Kampı" etkinliği yapıldı. 

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının koordinasyonunda ilköğretim 4. sınıf öğrencilerine hayatın merkezinde tarım, tarımın merkezinde çocuk ilkesinden yola çıkarak doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla "Lider Çocuk Tarım Kampı" gerçekleştirilmiştir.

2019 yılındaki kamp programının teması  "Sıfır Atık" olarak belirlendiğinden; israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sistemlerinin önemi, atıkların geri dönüştürülmesi, atık önleme yaklaşımının benimsenmesi konularında, tarım kampına katılan çocuklara farkındalık eğitimleri verilip ve etkinlikler yapılarak tarım kampı gerçekleştirildi.

Etkinliğe; Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü Vekili Çevre Mühendisi Ali İhsan BİÇER İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Veysel SELBİ, Ziraat Mühendisi Ömür ONUR, Ziraat Mühendisi Neriman DELGE, Daday İlçe Tarım ve Orman Müdürü Engin KOCAOĞLU, Daday İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Cemil KILIÇ,  Daday Atatürk Orta Okulu Müdür Yardımcısı Kemal KILIÇ ve Sınıf Öğretmeni Remziye YANIK ile Daday Orman İşletme Müdürlüğü Yayla İşletme Şefi Mustafa ŞAHİN katıldı.

Etkinli kapsamında eğitim, bilgilendirme ve Daday Taşcılar Göletine gidilerek kamp alanında çeşitli etkinlikler yapıldı.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır